top
niedziela, 28 maja 2023 roku logo

Parafia w mediach


Strona Główna
Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Kowalewie
3 Maja - Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski PDF Drukuj Email
3 Maja - Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski
 
 
 
 
XV Niedziela Biblijna PDF Drukuj Email
XV Niedziela Biblijna
 
 
 
Niedziela Bożego Miłosierdzia PDF Drukuj Email
Niedziela Bożego Miłosierdzia 
 
 

 
Życzenia Wielkanocne 2023 PDF Drukuj Email

 
 
Miłość ostatecznie zwycięża śmierć! Zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do Domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. A ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym, narodowym i międzynarodowym. Współczesność ciągle domaga się od nas świadectwa, że rzeczywiście tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość.
 
 
Triduum Paschalne PDF Drukuj Email
Triduum Paschalne to: 
- Wielki Czwartek - ostatnia wieczerza. W tym dniu w naszym kościele o godz. 18.00 była celebrowana uroczysta msza - Msza Wieczerzy Pańskiej, którą sprawował Ks. Proboszcz Wiesław Kondratowicz. 
- Wielki Piątek - śmierć Jezusa na krzyżu. To jedyny dzień w całym roku liturgicznym, gdy nie odbywa się Msza Święta. O godz. 18.00 w naszym kościele została odprawiona liturgia Męki Pańskiej przez Ks. Andrzeja podczas której wierni adorowali drzewo krzyża będące symbolem zbawienia. Następnie Najświętszy Sakrament został przeniesiony do symbolicznego Grobu Pańskiego.
- Wielka Sobota - zmartwychwstanie. Kończy się adoracja przy Grobie Pańskim. Najświętszy Sakrament zostaje przeniesiony do tabernakulum.
O godz.22.00 Ks. Proboszcz  koncelebrował liturgię Wigilii Paschalnej, podczas której poświęcona zostaje woda i ogień, a uczestnicy liturgii odnowili przyrzeczenie chrzcielne.
We wszystkie dni, chór parafialny pod kierunkiem Pani Magdaleny Łuczak, Pana Tomasza Łuczaka i ich córki uświetnił obchodzone uroczystości swoim pięknym wystąpieniem.  
 
 
Więcej…
 
Pamiętamy! PDF Drukuj Email
To już 18. rocznica śmierci Patrona Naszej Szkoły. Aby upamiętnić ten dzień i jednocześnie przypomnieć sobie i innym przesłanie pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II, w Kościele Parafialnym w Kowalewie zorganizowano montaż słowno-muzyczny, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Pauliny Klőtzel - katechetki oraz Pana Łukasza Adamskiego - nauczyciela muzyki.

 

 
Więcej…
 
Nowi ministranci PDF Drukuj Email

12 marca 2023 roku na Mszy świętej o godz. 10.00 ustanowiono ośmiu nowych ministrantów.

Więcej…
 
Więcej artykułów…

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 129 gości 

W obiektywie

4.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj331
Wszystkie887196

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.