top
niedziela, 20 września 2020 roku logo


Strona Główna
Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Kowalewie
Msza św. odpustowa i dożynkowa wsi Kowalew PDF Drukuj Email
23 sierpnia 2020 roku o godz. 11.15 została odprawiona Msza święta odpustowa i dożynkowa wsi Kowalew. Koncelebransami uroczystości byli między innymi Ks. Prałat Wiesław Kondratowicz i Ks. Dr Zygmunt, który też wygłosił piękną homilię nawiązującą do ziarna ewangelicznego. Starostami tegorocznych dożynek byli Państwo Kinga i Radosław Piękni.
 


Więcej…
 
Msza święta dożynkowa wsi Piekarzew 2020 PDF Drukuj Email
16 sierpnia 2020 roku została odprawiona uroczysta Msza święta dziękczynna dożynkowa.  Mszę św. celebrował Ks. Prałat Wiesław Kondratowicz, proboszcz tutejszej parafii, podczas której poświęcił chleb i wieniec dożynkowy jako  symbole płodów ziemi i ukoronowanie całorocznych prac rolniczych. Rolnicy i mieszkańcy wsi na czele ze Starostami dożynek: Joanną MatuszakKrystianem Matuszakiem oraz Panią sołtys - Grażyną Jezierską dziękowali Bogu za tegoroczne plony i błogosławieństwo.
 
 
Więcej…
 
Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny PDF Drukuj Email

 
 
Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, święto Matki Boskiej Zielnej - patronki ziemi i roślinności. W tym dniu wierni przynoszą do kościoła kwiaty oraz zioła, które święci kapłan. 
Wniebowzięcie mówi o tym, że po zakończeniu ziemskiego życia, ciało i dusza Najświętszej Maryi Panny mocą Boga zostały wzięte do nieba. 
 
 
Msza św. dożynkowa wsi Suchorzew 2020 PDF Drukuj Email
9  sierpnia 2020 roku o godzinie 11.15 została odprawiona  msza święta dożynkowa przez Ks. Prałata Wiesława Kondratowicza,  proboszcza parafii w  Kowalewie. Starostami dożynek byli Pani Katarzyna Kubiak i Pan Marcin Staśkiewicz.
 
 
Więcej…
 
Boże Ciało 2020 PDF Drukuj Email
Boże Ciało to dla katolików jedno z ważniejszych świąt. Nieodłącznym elementem jego obchodów jest procesja do czterech ołtarzy. Jednak w tym roku ze względu na pandemię koronawirusa, procesja odbyła się tylko wokół kościoła, ale za to po każdej mszy świętej. Mszę świętą odprawiał i piękną homilię wygłosił Ks. Dr Zygmunt.
 
 
Więcej…
 
Stulecie Urodzin Jana Pawła II PDF Drukuj Email
 

LIST PREZYDIUM KEP Z OKAZJI SETNEJ ROCZNICY URODZIN ŚW. JANA PAWŁA  II

Więcej…
 
Nr konta parafialnego PDF Drukuj Email

Ze względu na sytuację związaną z pandemią, niektórzy parafianie pytają o nr konta, by wspomóc w tym ciężkim czasie parafię. Poniżej nr konta:

 49 1020 2212 0000 5202 0091 5314

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Bartłomieja AP. w Kowalewie
Kowalew, ul. Kościelna 12
63-300 Pleszew

 

 
Więcej artykułów…

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 189 gości 

W obiektywie

5.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj347
Wszystkie575934

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.