top
sobota, 26 listopada 2022 roku logo

Parafia w mediach


Strona Główna Aktualności
Aktualności z parafii
STANOWISKO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WOBEC DZIAŁAŃ JANA PAWŁA II ODNOSZĄCYCH SIĘ DO PRZESTĘPSTW SEKSUALNYCH WOBEC MAŁOLETNICH PDF Drukuj Email

W przestrzeni publicznej coraz częściej słyszymy pytania o postawę Jana Pawła II wobec dramatu wykorzystywania seksualnego osób małoletnich i bezbronnych przez duchownych, a także o sposób reagowania na tego rodzaju przestępstwa podczas jego pontyfikatu. Coraz głośniej stawiana jest teza, że Papież nie podchodził właściwie do tego rodzaju czynów i niewiele robił, aby ten problem rozwiązać, a nawet go ukrywał. Wydaje się, że panuje swego rodzaju moda na formułowanie tego typu opinii. Wpisuje się to w próby podważenia autorytetu Jana Pawła II, a nawet zakwestionowania jego świętości, potwierdzonej w procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym. W  konsekwencji stanowi to usiłowanie pomniejszenia znaczenia tego wyjątkowego pontyfikatu dla Kościoła, świata, kultury i człowieka.

Więcej…
 
Święto Niepodległości PDF Drukuj Email
 
Ojczyzna to biel stokrotek 
i czerwień maków
swobodnie kwitnąca 

to wolność ptaków
do gwiazd szybujących
z niepodciętymi skrzydłami 
Więcej…
 
Święto zmarłych 2022 PDF Drukuj Email
 
 
 
W płomieniach zniczy w cmentarnej ciszy
odgłosy życia można usłyszeć
wracają do nas żarem pamięci 
niejedna w oku chce się zakręcić
łza czuła miękka wspomnieniem pierwszym  
Więcej…
 
Cafe Subito Santi PDF Drukuj Email
W niedzielny wieczór 16 października 2022 roku mieszkańcy Kowalewa zawitali do Cafe Subito Santi. W menu teatralnej kawiarenki znalazły się wzruszenia okraszone lirycznym spotkaniem z Janem Pawłem II. Goście wraz Teatrem Prawie Wielkim, Łukaszem Adamskim i wokalistkami Martyną Paterczyk i Adą Klötzel mogli przeżyć wyjątkowe spotkanie z Wielkim Polakiem i człowiekiem, Papieżem i autorytetem. Było emocjonalnie słodko przy kawie i kremówkach.
Aldona Jańczak
 
 
Więcej…
 
Więcej artykułów…
Strona 1 z 85

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 92 gości 

W obiektywie

7.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj192
Wszystkie816268

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.