top
poniedziałek, 27 czerwca 2022 roku logo

Parafia w mediach


Strona Główna Strona Główna
Boże Ciało 2022 PDF Drukuj Email

O godz. 11.15 rozpoczęła się Msza święta z okazji Bożego Ciała, którą celebrował Ksiądz Proboszcz Wiesław Kondratowicz. Po Mszy Świętej wyruszyliśmy w procesji eucharystycznej ulicami Kowalewa.
 
 
Więcej…
 
Bierzmowanie 2022 PDF Drukuj Email
11maja 2022 roku w naszej parafii miała miejsce uroczystość przyjęcia przez grupę młodzieży Sakramentu Bierzmowania, którego udzielił Biskup Diecezji Kaliskiej Damian Bryl. Do sakramentu bierzmowania przystąpiło 48 osób.
 
 
W wygłoszonej homilii biskup Damian podkreślał, że Bogu zależy na każdym człowieku, zachęcał młodzież do dobrych życiowych wyborów. Kończąc homilię biskup Bryl prosił rodziców, by byli blisko swoich dzieci i służyli im nadal dobrym słowem i radą.
Więcej…
 
Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. PDF Drukuj Email
3 maja to uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Nawiązuje ona do ważnych wydarzeń z historii Polski: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 r., ślubów króla Jana Kazimierza - powierzenia królestwa opiece Matki Bożej, a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Maj, to miesiąc w sposób szczególny poświęcony Matce Bożej. W tych dniach, w kościołach, kaplicach i przydrożnych figurkach codziennie odbywają się nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny.
 
 
Mario spójrz słońce zachodzi
mija kolejny dzień Twojej miłości 
Więcej…
 
Dzień Dobra PDF Drukuj Email
 
"DZIEŃ DOBRA" to radosne świętowanie NIEDZIELI BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. To także święto patronalne CARITAS. W Dniu Dobra będziemy wspierać MIEJSCA, KTÓRE SĄ DOMEM, czyli te placówki Caritas, które zajmują się opieką nad dziećmi, rodzinami. Chcemy, żeby każdy w tym dniu doświadczył pokoju i dobra, szczególnie mamy na uwadze osoby, które uciekły przed wojną na Ukrainie, osoby bezdomne. Parafialna Grupa Caritas przyłączyła się do akcji. W Dniu Dobra Diecezja Kaliska wesprze DOM  DLA MATEK Z DZIEĆMI w DOBIESZCZYŹNIE, w którym obecnie przebywają uchodźcy. W tym celu po każdej mszy świętej będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek przygotowanych przez Ogólnopolską Caritas.  
 
 
 
 
 
 
 
 
Zmartwychwstanie PDF Drukuj Email
Zmartwychwstanie
 
 
Wielki Piątek PDF Drukuj Email
Wielki Piątek
 
W Wielki Piątek oddaliśmy cześć Krzyżowi Świętemu, na którym za nas umarł Jezus Chrystus. W ten jedyny dzień w roku nie odprawia się Mszy świętej, a Liturgię Męki Pańskiej. Na zakończenie Liturgii - Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Grobu Pańskiego, przy którym wartę pełnili strażacy OSP w Kowalewie 
 
Więcej…
 
Rekolekcje wielkopostne 2022 PDF Drukuj Email
W dniach 11 i 12 kwietnia odbyły się rekolekcje wielkopostne, które prowadził ojciec Łukasz. 
 
 
Więcej…
 
Więcej artykułów…

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 

W obiektywie

7.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj154
Wszystkie769300

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.