top
sobota, 26 listopada 2022 roku logo

Parafia w mediach


Strona Główna Strona Główna
STANOWISKO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WOBEC DZIAŁAŃ JANA PAWŁA II ODNOSZĄCYCH SIĘ DO PRZESTĘPSTW SEKSUALNYCH WOBEC MAŁOLETNICH PDF Drukuj Email

W przestrzeni publicznej coraz częściej słyszymy pytania o postawę Jana Pawła II wobec dramatu wykorzystywania seksualnego osób małoletnich i bezbronnych przez duchownych, a także o sposób reagowania na tego rodzaju przestępstwa podczas jego pontyfikatu. Coraz głośniej stawiana jest teza, że Papież nie podchodził właściwie do tego rodzaju czynów i niewiele robił, aby ten problem rozwiązać, a nawet go ukrywał. Wydaje się, że panuje swego rodzaju moda na formułowanie tego typu opinii. Wpisuje się to w próby podważenia autorytetu Jana Pawła II, a nawet zakwestionowania jego świętości, potwierdzonej w procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym. W  konsekwencji stanowi to usiłowanie pomniejszenia znaczenia tego wyjątkowego pontyfikatu dla Kościoła, świata, kultury i człowieka.

Więcej…
 
Święto Niepodległości PDF Drukuj Email
 
Ojczyzna to biel stokrotek 
i czerwień maków
swobodnie kwitnąca 

to wolność ptaków
do gwiazd szybujących
z niepodciętymi skrzydłami 
Więcej…
 
Święto zmarłych 2022 PDF Drukuj Email
 
 
 
W płomieniach zniczy w cmentarnej ciszy
odgłosy życia można usłyszeć
wracają do nas żarem pamięci 
niejedna w oku chce się zakręcić
łza czuła miękka wspomnieniem pierwszym  
Więcej…
 
Cafe Subito Santi PDF Drukuj Email
W niedzielny wieczór 16 października 2022 roku mieszkańcy Kowalewa zawitali do Cafe Subito Santi. W menu teatralnej kawiarenki znalazły się wzruszenia okraszone lirycznym spotkaniem z Janem Pawłem II. Goście wraz Teatrem Prawie Wielkim, Łukaszem Adamskim i wokalistkami Martyną Paterczyk i Adą Klötzel mogli przeżyć wyjątkowe spotkanie z Wielkim Polakiem i człowiekiem, Papieżem i autorytetem. Było emocjonalnie słodko przy kawie i kremówkach.
Aldona Jańczak
 
 
Więcej…
 
Pielgrzymka do Częstochowy PDF Drukuj Email

15 października 2022 roku pojechaliśmy z Księdzem Proboszczem Wiesławem Kondratowiczem na Jasną Górę, by spotkać się z Maryją, dziękując Jej za odebrane łaski i prosić o błogosławieństwo i opiekę nad naszą parafią. 

 

Więcej…
 
Msza święta z okazji Święta Patrona Szkoły 2022 PDF Drukuj Email
W czwartek, 13 października 2022 roku, Ksiądz Proboszcz Wiesław Kondratowicz odprawił Mszę świętą z okazji Święta Patrona Szkoły w Kowalewie podczas której modlił się w intencji społeczności szkolnej.
 
 
Więcej…
 
Rekolekcje 2022 PDF Drukuj Email

W dniach 02. - 05.10.2022r w naszej parafii odbywały się rekolekcje związane z zainstalowaniem obrazu Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, które prowadził Ksiądz Przemysław.

 

 

Więcej…
 
Więcej artykułów…

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 

W obiektywie

3.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj171
Wszystkie816247

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.