top
czwartek, 2 kwietnia 2020 roku logo


Strona Główna Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

 

 


PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                                 29 marca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1.  Od dzisiejszej ? piątej niedzieli Wielkiego Postu ? zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność podczas pierwszosobotniego nabożeństwa po Mszy św.o godz.18,oo.

3. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować szczególnie w tych dniach epidemii.

 4. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej ? Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas Mszy Świętych pobłogosławimy palmy i gałązki wierzbowe, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa ? Mesjasza.

5.Przypominamy o wszystkich zasadach postępowania dotyczących sprawowania Liturgii w naszym kościele,wyznaczonych przez Ministerstwo Zdrowia,a popartych przez Konferencję Episkopatu Polski w związku z Epidemią Koronawirusa.W związku z tym nie będzie objazdu chorych z Komunią św.w I piątek miesiąca.Na Mszach św.może przebywać w kościele 5 osób w bezpiecznej odległości,nie licząc kapłanów i obsługę kościelną.W tym tygodniu spowiadać będziemy codziennie od 17,3o z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa w naszym kościele.Przypominamy,że czas spowiedzi i komunii św.Wielkanocnej trwa w tym roku do 11.06.do Bożego Ciała,a więc miejmy nadzieję,że potem będzie więcej możliwości.                             

 

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 65 gości 

W obiektywie

5.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj176
Wszystkie526063

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.