top
sobota, 26 listopada 2022 roku logo

Parafia w mediach


Strona Główna Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA                                       20 listopada 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa. Dzisiejszy dzień to także święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

 

2. Po każdej Mszy Świętej  wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W dzisiejszą niedzielę w czasie Mszy św. o g. 10.00 poświęcenie książeczek dzieciom Pierwszokomunijnym.

 

3. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, pani organistce Lenie i jej mężowi Panu Tomaszowi, chórzystom oraz scholi dziecięcej składamy serdeczne podziękowanie
za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.

 

4. W środę, 23 listopada, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św.
o g. 18.00

 

5. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.

 

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej. 

 

7. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania w czwartek 24.11. o g. 18.00. W programie Msza św. z okazją do spowiedzi św., adoracja Najświętszego Sakramentu i katecheza. Indeksy zostawiamy przed Mszą na stoliku koło ołtarza św. Walentego.

 

8. Rodzice dzieci Pierwszokomunijnych będą mieli spotkanie 01.12. w czwartek o g. 19.00
w Domu Katolickim.

 

9. Rada Parafialna będzie miała spotkanie 06.12. o 19.00 na plebanii.

 

10. Parafialna grupa Caritas rozprowadza pod chórem po Mszach Św. świece wigilijne, kalendarze diecezjalne i od przyszłej niedzieli również opłatki wigilijne. Dochód z tej akcji przeznaczony będzie na wigilijne dzieło pomocy dzieciom, na pomoc potrzebującym z naszej parafii i na kleryków naszej diecezji. Natomiast do puszek po Mszach zbieramy na Caritas parafialną. 


 

 

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 85 gości 

W obiektywie

2011-11-05_203434.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj200
Wszystkie816276

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.