top
czwartek, 22 kwietnia 2021 roku logo


Strona Główna Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 18 kwietnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.

 

2. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Główne uroczystości odbędą się w Gnieźnie. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko naszych rdzennych ziem, którego dokonał św. Wojciech.

 

3. Diecezjalne Technikum im. św. Józefa w Kaliszu organizuję tydzień otwarty w dniach od 19 -  24 kwietnia. Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych zainteresowani kształceniem się w zawodach: technik informatyk, mechatronik, programista, technolog drewna, fotografii i multimediów będą mogli zobaczyć szkołę, zapoznać się z ofertą kształcenia i profilem wychowawczym opartym na wartościach katolickich. Prosimy o zachowanie środków sanitarnych.

 

4. Spotkanie katechetyczne dla kandydatów do bierzmowania we wtorek 20.04.w kościele o 1700 dla rocznika 2006, a o 1900 dla rocznika 2005.

 

5. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza ? Światowy Dzień Modlitwy o Powołania, rozpoczynający kwartalne dni modlitwy o powołania w Kościele. Począwszy od dzisiejszej niedzieli w Modlitwie Wiernych będzie wezwanie o nowe powołania. W niedzielę zaś 25 kwietnia o godz. 800 odprawimy Mszę św. za kapłanów zapisanych w naszej Księdze Kapłanów wyłożonej na stoliku pod chórem. Jeszcze można do niedzieli wpisywać księży, którzy wywarli wpływ na nasze życie, a którym chcemy w ten sposób wyrazić naszą wdzięczność przed Bogiem.

 

6. W I czwartek miesiąca maja, czyli 6.05  Msza św. o powołania kapłańskie, a po niej przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Chrystusa Kapłana i Żertwy.

 

7. Pogrzeb śp. Marii Rutkowskiej odbędzie się w poniedziałek 19.04 o godz. 1100 

 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 68 gości 

W obiektywie

4.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj5
Wszystkie631222

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.