top
czwartek, 1 czerwca 2023 roku logo

Parafia w mediach


Strona Główna Aktualności Pokaz Mr. Science
Pokaz Mr. Science PDF Drukuj Email
9 sierpnia 2014 roku o godzinie 20.00 w Domu Parafialnym w Kowalewie miało miejsce wydarzenie bezprecedensowe, a mianowicie wystąpił znakomity naukowiec, fizyk amerykański pochodzący z Montany - Glenn Govertsen, czyli Mr. Science znany również jako Mr. G.
 

 

W swoim wystąpieniu przekonywał do eksplorowania wiedzy. Mr. Science uczył fizyki poprzez zabawę wykorzystując muzykę, lasery, światłowody, dym, kamerton, grzebień, dmuchawę do liści oraz wiele innych akcesoriów, robiąc z tego show. Govertsen udowodnił, że nauka to nie tylko teoria i książki, ale także zastosowanie praktyczne i codzienność tworzona poprzez użycie podstawowych zasad fizyki i prostych narzędzi.

 

 

 
 
 
 
 
 

 

Jego pokaz bardzo spodobał się wszystkim uczestniczącym, zarówno tym najmłodszym, jak i najstarszym. Nic dziwnego, ponieważ Jego wystąpienia popularne są na całym świecie i budzą entuzjazm wśród publiczności.
 
Glenn Govertsen to emerytowany nauczycielem fizyki. Za swoje osiągnięcia otrzymał liczne nagrody oraz odznaczenia, w tym Prezydencką Nagrodę za Doskonalenie Nauczania, Nagrodę Whitman College dla Nauczycieli oraz Odznaczenie od Stowarzyszenia Nauczycieli.
 
Jak doszło do występów Mr. G w Kowalewie?
W ramach międzynarodowej konferencji matematycznej East West Conference on Mathematics Education (EWCOME 2014), która odbyła się w siedzibie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie w dniach 4-8 sierpnia 2014 roku występował również Glenn Govertsen. Obecna także na tej konferencji nauczycielka matematyki z Kowalewa zaprosiła Glenna Govertsena do występów w Kowalewie, który bardzo chętnie przyjął zaproszenie.
 
Serdecznie dziękujemy Mr Glennowi za wspaniały pokaz.
 
 
 

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 122 gości 

W obiektywie

1.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj281
Wszystkie889034

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.