top
środa, 27 września 2023 roku logo

Parafia w mediach


Strona Główna Aktualności Spektakl pt. "Duety"
Spektakl pt. "Duety" PDF Drukuj Email

W przeddzień  wielkiego święta narodowego - setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę - Teatr Prawie Wielki przyłączył się do obchodów.

 
Przygotowany został spektakl pt. Duety. Były to sceny z największych dzieł literatury polskiej i światowej w barwny sposób ukazujący relacje damsko - męskie przez wieki i okraszone przepiękną scenografią oraz muzyką.

Przez ponad 45 minut widzowie mogli popatrzeć na słynne literackie pary: Adama i Ewę, Różę i Małego Księcia, Klarę i Anielę, Podstolinę i Wacława, Telimenę i Tadeusza, Dulską i Felicjana, Juliasiewiczową i Zbyszka, Romea i Julię, Emilię i Benedykta, Bogumiła i Barbarę.
Przesłania sztuki były dwa. Po pierwsze uczucia i emocje łączące kobietę i mężczyznę są cały czas takie same. Trudne i skomplikowane, ale piękne. Miłość to przecież jedna z największych wartości, którą człowiek w życiu powinien się kierować.
Po drugie aktorzy chcieli uczcić Święto Niepodległości piękną mową, przypominając klasykę literatury, uważając że współczesny patriotyzm to także mały wkład w kulturalny rozwój naszej małej ojczyzny.

Aldona Jańczak            

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 126 gości 

W obiektywie

1.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj180
Wszystkie935582

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.