top
poniedziałek, 17 stycznia 2022 roku logo

Parafia w mediach


Strona Główna Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

 

 

 

 

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                              16 stycznia 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła ? w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków (kolekta mszalna).

 

2. Jutro, 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu.

 

3. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych.

 

4. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę,  22 stycznia ? Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć, którzy są przekazicielami młodemu pokoleniu naszej religijności, tradycji rodzinnych
i patriotyzmu. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

 

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym  życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

 

6. W czwartek odbył się pogrzeb ?Janiny Jenerowicz z ul. Dmowskiego w Kowalewie. Módlmy się, aby zmarli w ostatnich tygodniach zostali przyjęci do wiecznej ojczyzny: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie?

 

7. Rewizyta kolędowa w kościele:

?  wtorek, 18.01., godz.1900 przedstawiciele rodzin z ul. Chrobrego w Kowalewie

?  środa, 19.01., godz.1900 przedstawiciele rodzin z ul. Kościelnej i Kowalewiec

?  czwartek, 20.01., godz.1900 przedstawiciele rodzin z ul. Baranów, Jarocińskiej
i Fabrycznej w Kowalewie

?  piątek, 21.01., godz.1900 przedstawiciele rodzin z ul. Fabianowskiej i Dworcowej
w Kowalewie

            W programie kolędy w kościele: Msza św. w intencji rodzin z danej ulicy, odebranie torebek z wodą święconą do poświęcenia domów, modlitewnikiem codziennym jako prezent od Parafii i obrazkiem kolędowym. Można też będzie złożyć ofiarę kolędową z nazwiskiem
i adresem oraz informacją o zmianach jakie zaszły w rodzinie; np. ktoś umarł, urodził się, ktoś się wyprowadził lub wprowadził. Od dwóch lat nie było kolędy i chcemy w tym roku uzupełnić kartoteki i wpisać tegoroczną kolędę. Zebrane pieniądze przeznaczymy na remont Domu Katolickiego.

            Po przyjściu do domu przedstawiciel rodziny, który był w kościele - przy ustawionym stole kolędowym, a więc krzyż, świece ? odmówi dowolne modlitwy w intencji rodziny, przekaże błogosławieństwo, które otrzymał w czasie Mszy św. dla rodziny oraz poświęci dom wodą święconą przyniesioną z kościoła. Prosimy, by zgromadziła się na tę kolędę domową cała rodzina. Jeśli ktoś nie będzie mógł być w danym terminie, niech przyjdzie wtedy, kiedy mu pasuje. Prosimy zabrać i przekazać torby kolędowe chorym i starszym sąsiadom. Przychodząc na kolędę do kościoła zachowujmy standardy epidemiczne, a więc dezynfekcja, dystans, maseczka. Przy średniej krajowej ponad połowa zaszczepionych, jesteśmy w stanie zachować standard ilościowy.   


 

 

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 83 gości 

W obiektywie

7.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj391
Wszystkie714614

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.