top
wtorek, 28 marca 2023 roku logo

Parafia w mediach


Strona Główna Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

 

 

 

 

ZWIASTOWANIE PAŃSKIE                                                                          25 marca 2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś uroczystość Zwiastowania Pańskiego, którą Kościół celebruje na dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Przy tej okazji dziękujemy Panu Bogu za to, że sam przyjął nasze człowieczeństwo, że stał się człowiekiem dla naszego zbawienia. Mógł to uczynić, bo tylko On jest Panem i Dawcą życia.

 

2. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w naszych niełatwych czasach przypomina nam także o świętości Bożego daru życia. Dlatego uroczystość tę celebrujemy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie jako dar Stwórcy jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt prócz Boga nad tym darem nie ma władzy. I jeśli dziś wmawia się nam, że opowiedzenie się po stronie życia lub przeciwko niemu to prywatna sprawa, nie słuchajmy tych podpowiedzi. Każda aborcja i każda eutanazja jest wykroczeniem przeciw piątemu przykazaniu Bożemu. Przez wstawiennictwo Maryi, która przyjęła wielki dar życia i zgodziła się zostać Matką Syna Bożego, nie ustawajmy w prośbach zanoszonych do Ojca Niebieskiego w intencji każdego poczętego dziecka, modlitewnie wspierajmy każde macierzyństwo i często trudną starość.

 

3. Wielkim i bezkompromisowym obrońcą życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci był Święty Jan Paweł II. Nawet chwile jego śmierci były wielką, niezapomnianą lekcją o ludzkim życiu, o naszej człowieczej drodze, która nie kończy się tu, na ziemi, ale znajduje swój kres dopiero w Bogu. Od Niego wychodzimy i do Niego wracamy! Cofnijmy się w myślach do tamtej, ostatniej papieskiej ?katechezy?, niech ona nadal w nas trwa i kształtuje nasze serca i sumienia w sprawach życia ? każdego życia, zwłaszcza gdy ono jest zagrożone.

 

4. W dzisiejszą uroczystość grono naszych parafian podejmuje duchową adopcję dziecka poczętego. Wspaniałomyślny i wielkoduszny jest gest, kiedy dobrowolnie ktoś podejmuje  dziewięciomiesięczną modlitwę w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego. Niech to dodatkowe modlitewne zobowiązanie zaowocuje wieloma szczęśliwymi narodzinami poczętych dzieci, które są przecież największym skarbem nie tylko rodziny, społeczeństwa, ale i Kościoła, naszej parafialnej wspólnoty.

 

5. Tradycyjnie zbierane do puszek w uroczystość Zwiastowania Pańskiego ofiary przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia ? otwórzmy szeroko serca na ten szczytny cel!

 

6. Przypominam, że jutrzejsza niedziela niejako przykrywa liturgiczne wspomnienie Dobrego Łotra. To liturgiczne wspomnienie jest okazją do modlitwy za więźniów. Zatem miłosiernego Boga prośmy przy tej okazji o siły na zmianę swojego życia dla tych, którzy odbywają karę odosobnienia.


 

 

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 92 gości 

W obiektywie

2011-11-05_203434.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj257
Wszystkie862696

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.